Hearing Aid

  • Banner aplikace

    Banner aplikace

  • Screenshoty aplikace

    Screenshoty aplikace

  • Logo Hearing Aid

    Logo Hearing Aid


Stránka projektu

H Hearing Aid je mobilní aplikace pro Android nahrazující kochleární implantát, která umožňuje zesílit lidskou řeč a potlačit okolní (rušivé) zvuky. Pomocí posuvníku lze nastavit rozsah frekvenčního pásma, které je takto zesilováno. Aplikace jako jediná z České republiky postoupila do finále celoevropské soutěže Vodafone Foundation Smart Accessibility 2012, kde obsadila konečné druhé místo v kategorii Independent living.

O aplikaci vyšlo několik zahraničních článků, mimo jiné také na portálu Evropské unie. Pro účely prezentace aplikace ve finále Vodafone Foundation Smart Accessibility konané v prosinci 2012 v Bruselu bylo natočeno propagační video.

Díky grantu od společnosti Vodafone byla aplikace přepsána do nativního kódu za účelem snížení doby odezvy zvuku a vytvořen sofistikovanější ekvalizér pro zesilování jednotlivých frekvencí zvuku, aby ještě lépe umožňoval kompenzovat sluchové postižení uživatelů.

Aplikace byla v následujícím roce rovněž vyvinuta pro platformu iOS.


Propagační video:


Poslední projekty

Logo aplikace

Memory Animals

Memory Animals je mobilní jednoduchá hra pro tablety zvaná pexeso určená pro dva hráče. Skládá se z 24 kartiček. Cílem je otáčet kartičky, najít dvě shodné a porazit soupeře. Aplikace se účastnila finále soutěže Samsung eClub Competition 2012 v kategorii Tablet.

Logo aplikace

Spy For Me

Spy For Me je aplikace schopná prostřednictvím připojených bluetooth sluchátek odposlouchávat vzdáleně zvuk ze spárovaného zařízení, který je zesilován a filtrován od okolního šumu. Aplikace běží jako služba na pozadí, tudíž neruší v běžném každodením používání telefonu.

Logo aplikace

Find My Phone

Find My Phone je mobilní aplikace pro Android, která slouží k nalezení telefonu v místnosti. Prostým zapískáním nebo tlesknutím dojde k hlasitému vyzvánění hledaného zařízení. Aplikace běží jako služba na pozadí, tudíž neruší v běžném každodením používání telefonu.

Technologie